Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Archiv kategorie „Liberix“

Pozvánka do Žiliny: Konference o open source

V dňoch 6.-9. júla 2011 sa v priestoroch Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity uskutoční už takmer tradičná konferencia Otvorený softvér vo vzdelávaní, výskume a v IT riešeniach. Tento rok nad ňou prevzali záštitu minister školstva Slovenskej republiky E. Jurzyca a dekan Fakulty riadenia a informatiky žilinskej univerzity K. Matiaško.

Celý příspěvek »


Přijďte se podívat do školy, která používá Ubuntu

Pokud jste o Ubuntu, volně šiřitelném operačním systému a aplikacích, už slyšeli, ale báli jste se zeptat, zkuste využít příležitosti, která se nabízí v sobotu 7. května v Ostravě. Ostravská ZŠ J. Valčíka Ubuntu úspěšně používá, a proto společně s českou komunitou Ubuntu pořádá Ubuntu Release Party. Vyšla totiž nová verze tohoto softwaru – a to je důvod k oslavě.

Celý příspěvek »


Školáci v Karviné se dozvěděli o legálním softwaru Ubuntu

Během října proběhlo v Karviné pásmo seminářů (Ne)bezpečný internet, které pro žáky základních škol připravil Městský dům kultury Karviná ve spolupráci s Policií ČR a Liberix, o.p.s. Celý příspěvek »


Ingot: Nové přístupy k hodnocení a certifikaci počítačových dovedností ve školství

The International Grades – Open Technologies (INGOT) je systém pro hodnocení a certifikaci počítačových dovedností, který bude představen pedagogické veřejnosti v ČR. Certifikáty mají celoevropskou platnost, v obsahu kurzu jsou využívány open-source technologie, zohledňují se platné kvalifikační rámce a terminologie.
Celý příspěvek »


Elektronický časopis zdarma: openMagazin 06/2010

openmag2_200Letní číslo openMagazinu je tady – stáhněte si zdarma informace o open source softwaru. Aktuální číslo přináší cenné zkušenosti několika škol, které intenzivně používají open source software a rozhodly se podělit o zkušenosti a postoje. Celý příspěvek »


Liberix, o.p.s., slaví páté narozeniny

Před pěti lety, 25. dubna 2005, byla do rejstříku obecně prospěšných společností, vedeného krajským soudem v Ostravě, zapsána společnost Liberix. Již pět let společnost podporuje rozvoj open source softwaru, pořádá osvětové akce a zvyšuje povědomí o otevřených technologiích.

Celý příspěvek »