Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Elektronický časopis zdarma: openMagazin 06/2010

openmag2_200Letní číslo openMagazinu je tady – stáhněte si zdarma informace o open source softwaru. Aktuální číslo přináší cenné zkušenosti několika škol, které intenzivně používají open source software a rozhodly se podělit o zkušenosti a postoje.

Jde o Gymnázium Jevíčko, Gymnázium ve Frýdlantu nad Ostravicí a soukromou střední školu podnikatelskou ve Frýdku-Místku. Pokud vás svět Linuxu, OpenOffice.org a dalšího volně dostupného softwaru zajímá, jistě pro vás budou cenné zkušenosti učitelů z uvedených zařízení. V rozhodování vás může také ovlivnit zamyšlení Proč nepoužívám Windows, kde najdete zajímavé podněty.

Ale to samozřejmě není vše – v hodině informatiky můžete zkusit vytvářet karikatury z fotek, které si vaši žáci přinesou, bezesporu to bude hodina školy hrou. Naučí se přitom ovládat grafický editor (a to GIMP) a třeba pochopí, že ne program, ale šikovné ruce a hlava jsou důležité.

Klepnutím stáhnete PDF openMagazin 6/2010

Klepnutím stáhnete PDF openMagazin 6/2010

Vaše žáky doufejme zaujme návrhář bytu či domu – mohou si vymodelovat svůj pokoj a popřemýšlet, co bych chtěli změnit. Program běží – stejně jako GIMP nebo OpenOffice.org – v mnoha operačních systémech a můžete jej ihned používat.

V openMagazinu najdete novinky z oblasti open source, konkrétně pak také webových prohlížečů, mobilních zařízení, doporučíme vám program pro správu elektronických knih (e-books) nebo programy pro Mandriva Linux.

Časopis je volně šiřitelný: prosíme vás tedy, abyste ho kopírovali svým kolegům, žákům a jiným zájemcům. Starší čísla naleznete na webu www.openmagazin.cz.

Starší čísla openMagazinu

AbcLinuxu.cz

Browsery.cz

CsTug

LinuxEXPRES.cz

MandrivaLinux.cz

Mozilla.cz

OpenOffice.cz

Penguin.cz

Posterus.sk

Root.cz


    nikdo zatím nehodnotil

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.